پسیو

کابل کشی شبکه
کابل کشی شبکه عبارت است از نصب کابل شبکه بین نود های کاربران، تجهیزات شبکه و سوییچ ها و سایر موارد قرار گرفته در شبکه که دارای پورت شبکه می باشند. پایداری یک شبکه کامپیوتری در قدم اول وابسته به بستر غیر فعال شبکه می باشد. کابل کشی شبکه دارای استاندارد ها و قواعد مخصوص به خود می باشد که اثر خود را در سرعت ارتباط و طول عمر شبکه تا قطع کامل ارتباط به شدت نشان می دهد.
کابل کشی جزو خدمات پسیو شبکه می باشد. شبکه شامل قواعد و مراحلی است که در ذیل به آن می پردازیم. در اینجا سعی شده بهترین روش ارایه شود.

 تهیه نقشه کابل کشی شبکه

کابل کشی بدون نقشه مانند رانندگی بدون آدرس می باشد. ابتدا باید از محل بازدید و نیاز های کارفرما مشخص شود. سپس مطابق با آن نقشه نود ها کشیده شده و میزان و مسیر کابل ها معلوم گردد. سپس نقشه تهیه شده در اختیار نیروها قرار داده شود تا مطابق آن کابل کشی اجرا شود.

مسیر کابل ها باید در نقشه معلوم باشد. نود ها همگی باید دارای شماره بوده تا نیروهای اجرایی از روی آن، پریز ها و پچ پنل ها را شماره گذاری نمایند. رک ها، سوییچ ها و هر چه نصب می شود نیاز به نقشه آرایش شده دارد. این امر به زیبایی و رفع مشکلات آتی کمک شایانی می کند.

نقشه کابل کشی شبکه
 انتخاب مسیر
کابل کشی از هر مسیری امکان پذیر نیست و با توجه به موانع باید مسیری انتخاب گردد تا حداقل فاصله را از رک داشته و زیبایی کار رعایت گردد. در صورت کار در محیط های اداری زیبایی را در اولویت قرار دهید.
نکته فنی مهم که در این انتخاب مسیر کابل کشی شبکه باید رعایت کنید، این است که از عبور کنار کابل های برق و تجهیزات تولید کننده نویز اجتناب کنید. این نویز سبب اختلال در انتقال اطلاعات می گردد. حداقل فاصله کابل شبکه از کابل برق ۳۰ سانتیمتر می باشد. در صورت اجبار از عبور با فاصله کمتر از کابل های روکش دار FTP استفاده کنید و مسیر کابل را از انواع عایق دار انتخاب نمایید. مسیر کابل برق را از مسیر کابل شبکه جدا نمایید.
 انتخاب برند کابل شبکه
مارک های مختلفی از کابل را در بازار میتوان یافت. این کابل را میتوان به سه دسته تقسیم کرد.
کابل های شبکه با برند های رده کیفی تولید متوسط
کابل های شبکه با کیفیت که عموما اروپایی و آمریکایی می باشند.
کابل های فیک Fake یا کپی که در چین تولید شده و برند های صاحب نام روی آن درج میشود. پیشنهاد می گردد به هیچ عنوان سراغ این نوع کابل نروید چون از لحاظ مواد بکار رفته در کابل و نوع ساخت بسیار بی کیفیت بوده و افت سرعت و قطعی ارتباط را در پی خواهد داشت.
برپایی دکل و ارتباطات رادیویی
برپایی دکل و ارتباطات رادیویی یا پوینت تو پوینت امری کاملا تخصصی بوده که ما در آن سالیان سال کسب تجربه کرده ایم ، شما با سپردن اجرای این عملیات به ما دیگر نگران مشکلات قطعی و افت کیفیت و پشتیبانی نخواهید بود زیرا ما با استفاده از اصول بستر وایرلس و شناخت کافی از انواع تجهیزات بیسیم ، فرکانس ها ، شرایط آب و هوایی خاص امکان لذت بردن از تکنولوژی را برایتان فراهم می کنیم.
بر اثر شناخت ما از انواع مختلف برند های وایرلس و تجربه کاری با آن ها ما ارزان ترین پیشنهاد ها را به شما می دهیم ، برخی از برندهای مرقون به صرفه در ایران
Mikrotik , UBNT , Senao , Motorola …
دکل
ارائه راهکارهای مختلف از قبیل 
انتقال اطلاعات فیبر نوری در مناطق صعب و العبور و در نتیجه کاهش هزینه
انتقال اطلاعات و تلفن در شرایطی که بستر کابل پر هزینه خواهد بود
اجرای پروژه های مخابراتی در مسافت های بالا