VOIP و سانترال

سانترال چیست و چه کاربردی دارد ؟

در هر محیط سازمانی یا شرکتی برای داشتن یک شبکه کوچک ارتباطی از سانترال استفاده می کنیم تا بتوانیم به وسیله آن ارتباطات بین افراد را در قسمت های مختلف برقرار کنیم.
این دستگاه پرکاربرد در دنیای مخابرات بسیار پرطرفدار است و تقریبا هر مجموعه کوچک یکی دو نفره تا مجموعه ها و سازمان های بزرگ به آن نیاز دارند.
امروزه با پیشرفت علم و فناوری، کیفیت و سرعت عمل کارها بالا رفته و در زمینه مخابرات نیز بسیاری ازکارها سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند.

مزیت استفاده از سانترال چیست ؟

راحتی در ارتباطات
کاهش هزینه ها در بلند مدت
پاسخگویی و تماس در صورت داشتن یگ گوشی تلفن به چندین خط
استفاده از کنفرانس صوتی و تصویری
تلفن گویا یا همون اپراتور خودکار
صف انتظار مشتریان
تماس تصویری بدون هزینه
ضبط کلیه مکالمات
ارتباط چندین شرکت در یک مجموعه به طوری که بتونن رایگان با هم صحبت کنن
محدود کردن تماس ها
افزایش راندمان کاری
پاسخگویی سریع به مشتریان

VoIP چیست ؟

 VOIP مخفف عبارت Voice Over IP که به معنی صدا بر روی بستر IP و یا شبکه های کامپیوتری است . به زبان ساده تر تکنولوژی VoIP از زیر ساخت شبکه آی پی یا همان شبکه های کامپیوتری برای انتقال صوت استفاده می کند و ارتباطات صوتی را روی شبکه بر مبنای IP  انتقال می دهد .بر خلاف تصور برخی ، شبکه آی پی لزوماً به معنای اینترنت نمی باشد و سیستم VoIP می تواند کاملا به صورت مستقل از اینترنت در شبکه های داخلی (LAN) شرکت ها و سازمان های مختلف پیاده سازی شود و از امکانات متنوع و پیشرفته آن استفاده نمود . در واقع یک مرکز تلفن VoIP می تواند جایگزین سانترال های سنتی و قدیمی می شود که نه تنها تمامی امکانات یک سانترال داخلی را ارائه می دهد بلکه بسیاری از محدودیت های سانترال آنالوگ را ندارد و امکانات بسیار بیشتری را به شما ارائه می دهد .
امروزه حتی مخابرات برای انتقال ترافیک تلفن از یک مرکز مخابراتی به مرکزی دیگر و یا حتی استانی دیگر به جای استفاده از زیر ساخت زوج سیم مسی از تکنولوژی VoIP استفاده می کند .

زیر ساخت مورد نیاز جهت راه اندازی یک مرکز تلفن VoIP :

 برای راه اندازی یک مرکز تلفن VoIP  نیاز به هیچ گونه سیم کشی اضافه نیست و در واقع سیستم VoIP از همان کابل کشی شبکه کامپیوتری(LAN) استفاده می کند . بنابراین در ساختمان های نو ساز نیازی به سیم کشی تلفن نمی باشد . تمامی تجهیزات VoIP تحت شبکه می باشند و از همان پورت های موجود سوئیچ شبکه استفاده می کنند و حتی نیازی به اضافه کردن سوئیچ شبکه و افزایش پورت های آن نیست .